Beşiktaş

BEŞİKTAŞ TRANSFER HABERLERİ: Dele Alli’yi takip eden takımlar belli oldu!

Beşiktaş’ın sezon başında Everton’dan kiralık olarak kadrosuna kattığı Dele Alli, şu ana dek sergilediği performansla beklentilerin çok uzağında kaldı. Şenol Güneş, İngiliz oyuncunun sezon sonuna kadar da tribünde oturabileceğini açıkladı.

Siyah-beyazlılar’ın kadro planlamasında yer almayan yıldız oyuncu için İtalya’dan bir transfer iddiası geldi. Calciomercato”ya göre; İtalya Serie A’nın iki büyük devi Dele Alli’yi transfer listesine aldı.

MILAN VE INTER HAMLE PEŞİNDE

Haberde, Milan ve Inter’in, Dele Alli için hamle peşinde olduğu yazıldı. İngiliz oyuncunun, yaz aylarında Serie A fırsatı yakalayabileceği belirtildi. Milan ve Inter için maliyetinin çok yüksek olmadığı ve Dele Alli’nin Everton’dan kiralık gittiği Beşiktaş’ta beklenen performansı sergileyemediği ifadelerini yer verildi.

Haberin devamında ise Everton Menajeri Sean Dyche’nin şu cümlelerine yer verildi: “Artık yaz aylarında hepimiz tekrardan bir araya geldiğimizde bekleyip neler olacağını göreceğiz. Çünkü Beşiktaş’la sezon sonuna kadar devam eden bir sözleşmesi var.”

SÖZLEŞMESİ FESH EDİLECEK

Beşiktaş, Dele Alli’nin 8 milyon euroluk satın alma opsiyonunu kullanmama kararı aldı. Everton da Dele Alli’nin sözleşmesini yaz aylarında feshetmeye hazırlandığı ifade edildi. Bunun olması halinde Milan veya Inter, oyuncuyu bedelsiz olarak kadrosuna katabilecek. Rumen basını da Maxim’e yer açmak için Dele’nin tribüne gönderildiğini iddia etti.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button