Beşiktaş

Beşiktaş’tan açıklama var: UEFA kararı ve ligden çekilme ile geçersiz sayılacak maçlar…

Yaşanan deprem felaketi sonrası olağanüstü hal (OHAL) ilan edilen illerimizde hayat dururken futbolda birçok kulüp de lige devam edememe kararı aldı. TFF de söz konusu kulüplerin gelecek sezon hakları saklı kalmak üzere bu sezon ligden çıkarılacaklarını duyurdu. Bununla beraber son günlerde özellikle Süper Lig’de “Çekilen takımların daha önce oynadıkları maçların sonuçları yok sayılmalı mı yoksa sayılmamalı mı?” tartışmaları gündemde…

Özellikle Beşiktaş Kulübü’nün, Süper Lig’den çekilen Hatayspor ve Gaziantep FK’nın tüm sezon boyunca oynadığı maçların geçersiz sayılması yönünde öneride bulunduğu biliniyor.

Hürriyet’e konuşan Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Emre Kocadağ konuyla ilgili şunları söyledi:

“UEFA’nın kesin açıklaması var sanırım bunu da hem futbol federasyonumuz hem de kulüplerimiz en ince detayına kadar biliyorlardır.”

“Burada şu var, UEFA bu tür afet durumlarında çekilecek takımların tüm puanlarının silinmesini önerirken kesin kararı ülke futbol federasyonlarına bırakıyor. Biz bu konuda haklıyız.”

Siyah beyazlıların bu konuda TFF ile temas halinde olduğu, başka kulüplerinde Beşiktaş ile aynı hassasiyete sahip olduğu öğrenildi. Mevcut karara göre Hatay ve Gaziantep kalan maçlarında 3-0 yenik sayılacak.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button