Beşiktaş

Brezilya basını bombayı patlattı: Andrey Santos için Beşiktaş’a söz verildi!

Ara dönemde transferleri üst üste patlatan Beşiktaş, yeni bir ismi daha kadrosuna katmaya hazırlanıyor.

O da Chelsea’nin 18 yaşındaki orta saha oyuncusu Andrey Santos… İngiliz ekibinin, Brezilya takımı Vasco da Gama’dan 6 Ocak’ta 12.5 milyon euro’ya kadrosuna kattığı oyuncu çalışma izni alamadı.

Futbolcunun forma giyebilmesi için 2023-2024 sezonu başlamasını beklemesi gerekiyor. Bunu fırsat bilen Beşiktaş yönetiminin de Chelsea’ye kiralama teklifi yaptığı belirtiliyor.

Ada basınından TMW’nin haberine göre siyah beyazlıların Chelsea ile temasa geçtiği kaydedilirken, “Andrey sezonun kalanını transfer piyasasının hala açık olduğu Türkiye’de geçirebilir” denildi. Ayrıca Brezilyalı gazeteci Thiago Fernandes de 1.80 boyundaki orta saha oyuncusunun Beşiktaş’a yakın olduğunu yazdığı haberinde “Andrey için Türkiye’den Beşiktaş’a söz verildi” ifadesini kullandı. Andrey ile ülkesinden Palmeiras’ın da ilgilendiğinin altı çizildi.

Futbola Vaca da Gama’nın alt yapısında başlayan Andrey Santos, profesyonel kulüp kariyerinde 43 resmi maça çıkıp 11 gol attı. Sürekli yükselen performansıyla dikkat çekip değerini düzenli olarak katlamayı başardı.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button