Fenerbahçe

Fenerbahçe’de Jorge Jesus’a büyük tepki! ‘Türk futbolunun itibarını zedeledi’

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus’a futbol kamuoyundan büyük tepki var.

Sarı-lacivertli takımın Sevilla’yı 1-0 mağlup etmesine karşın Avrupa Ligi’nde elendiği maç sonrasında yaptığı açıklamalar futbol kamuoyunun gündemine oturmuştu.

Jesus Gaziantep ve Hatay’ın ligden çekilmesiyle Süper Lig’in dengesinin bozulduğunu, play-off sisteminin gelmesi gerektiğini söylemiş, ayrıca Türkiye’de liglerin sahada kazanılmadığını masa başında kazanıldığını ifade etmişti.

İlk 4 takımın play-off oynaması gerektiğini düşündüğünü dile getiren Jesus, “Maçların sahada kazanılması gerektiğini düşünüyorum. İlk 4 takımın play-off oynaması gerekiyordu bana göre. Tabi bu benim fikrim.

Maçların sahada kazanılması gerekiyor, masada değil. Bizim Türkiye’de 2 tane devam ettiğimiz yarış var. Zaten 3 kupa var. Biz ikisinde mücadele ediyoruz. İnanıyoruz hala birinci sırayı alabileceğimize.

Kupada da final oynayacağımıza ve kupayı kazanacağımıza inanıyoruz. Bu ligin sportif gerçekliği yok, bu ligde maçlar sahada kazanılmıyor. Kim kazanırsa kazansın bunu söylüyorum.” dedi.

Takvim’in haberine göre; Jorge Jesus’un bu sözleri kamuoyunda infial oluşturdu.

İşte o tepkiler:

1-Yaptığı açıklamalarda Avrupa’da Türk futbolunun itibarını zedeledi. Jesus’un sözleri Avrupa basınında yer aldı.

2-Madem ki Türkiye’de maçlar sahada değil masa başında kazanılıyor o halde Jorge Jesus neden Türkiye’de çalışıyor?

3-Fenerbahçe 14. haftada kadar ligde liderdi. O zaman her şey iyiydi de liderlikten düşünce de Süper Lig kötü oldu. Aynı eleştirileri Fenerbahçe ligin zirvesindeyken neden yapmadı.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button