Galatasaray

Galatasaray’da Abdülkerim Bardakcı gerçeği! Şimdi ne olacak?

Galatasaray’da forma giyen Abdülkerim Bardakcı, A Milli Takım’ın Ermenistan ve Hırvatistan maçları aday kadrosundan ‘baş ağrısı’ gerekçesiyle çıkarılmıştı.

Konuyla ilgili taraflardan yapılan açıklamalar dikkat çekti.

Yapılan bilgilendirmelerin ardından Galatasaray’ın Karabağ ile oynadığı özel maçın kadrosuna dahil edilen Abdülkerim Bardakcı hakkında soru işaretleri oluştu.

Konyaspor’a mağlup olarak galibiyet serisi son bulan sarı-kırmızılılarda Abdülkerim ile ilgili flaş bir gerçek ortaya çıktı.

Başarılı savunmacının Konyaspor maçının ardından İstanbul’a dönmeden önce hastaneye gittiği ifade edildi.

Peki şimdi ne olacak? İşte ilk günden itibaren yaşananlar ve Abdülkerim Bardakcı’nın son durumu…

KONYA MAÇININ AKŞAMI HASTANEYE GİTTİ
17 Mart Cuma akşamı açıklanan A Milli Takım aday kadrosunda yer alan Abdülkerim Bardakcı, Galatasaray’ın aynı gün deplasmanda oynadığı Konyaspor karşılaşması sonrası sarı kırmızılı kafileyle İstanbul’a dönmeyip, anne babasının yaşadığı Konya’da kaldı.

Maçın hemen ardından anne babasını ziyarete giden sarı kırmızılı futbolcu, gece şiddetli baş ağırısı ve mide bulantısı şikayetleri üzerine Konya’da bir hastaneye gitti.

Kulübünü de bilgilendiren Abdülkerim, burada uygulanan serum tedavisinin ardından taburcu edildi ve ertesi gün de İstanbul’a döndü.

PAZARTESİ VE SALI GÜNLERİ HASTANEDE YATILI TEDAVİ GÖRDÜ
19 Mart Pazar günü Riva’daki A Milli Takım kampına katılan Abdülkerim Bardakcı, yine baş ağrıları ortaya çıkınca ay yıldızlı ekibin sağlık ekibi tarafından muayene edildi.

İlerleyen saatlerde ‘kendi ifadesiyle’ baş ağrıları dayanılmaz hale gelince pazartesi günü hastanede yatılı tedavisine başlandı.

Pazartesi ve salı günleri milli takım sağlık heyeti gözetiminde hastanede kalan Abdülkerim, bu arada ay yıldızlı ekibin yaptığı 4 antrenmana katılamadı.

Teknik direktör Stefan Kuntz da doktorlarla görüşüp, salı akşamı futbolcuyu kadrodan çıkardı.

PERŞEMBE DİNLENDİ, CUMA GÜNÜ GALATASARAY’IN İDMANINA KATILDI
Bu gelişme üzerine harekete geçen Galatasaray Kulübü Abdülkerim’i, sponsor sağlık kuruluşu Liv Hospital’a gönderdi. Burada geniş çaplı bir taramadan geçirilen sarı kırmızılı futbolcu, çarşamba gecesini de hastanede geçirdi.

Perşembe günü yapılan tetkiklerde, ağrıların migrenden kaynaklandığı ve ciddi bir durum olmadığı tespit edilince de taburcu edildi.

Bir gün dinlendikten sonra 24 Mart Cuma günü Galatasaray’ın yaptığı antrenmana katılan Abdülkerim, ardından Karabağ maçının kadrosuna dahil edildi.

DR. YENER İNCE: FUTBOL OYNAMASINA ENGEL OLACAK BİR DURUMU YOK
Stefan Kuntz, Ermenistan maçı sonrası konuyla ilgili soruya, “Doktorlar bize 2 haftalık bir tedavi süreci olduğunu söyleyince kadrodan çıkardık” cevabını verirken, G. Saray Kulübü Doktoru Yener İnce dün çarpıcı bir açıklama yaptı: “Abdülkerim’in baş ağrısı vardı. Tedavisini yaptık. Ekstra bir gün de gözetim altına aldık. Şu anda hiçbir şikayeti yok. Futbol oynamasına engel olacak bir durumu da yok. Milli takımdan affını kendisi istemedi. Kadrodan çıkarılma kararı milli takım sağlık ekibine ait.”

Son durumu merak konusu olan Abdülkerim Bardakcı, Karabağ ile oynanan hazırlık karşılaşmasında ikinci yarıda oyuna dahil oldu.

Yıldız savunmacının herhangi bir sorunu kalmadığı ve görev verilmesi halinde cumartesi oynanacak Adana Demirspor maçında sahaya çıkabileceği kaydedildi.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button