Galatasaray

Galatasaray’da dev proje başladı! Gelecek yıllara damga vuracak

Galatasaray’ın NEF Stadı’nın bulunduğu yerde yapmayı planladığı spor kompleksi için çalışmalar hız kazandı. Her şubeye hizmet verecek tesisler yapmayı planladıklarını kaydeden yönetim kurulu üyesi Mehmet Cibara, “Her şubenin teknik heyeti ve yetkilileriyle tek tek görüşülecek, onların talepleri doğrultusunda proje şekillenecek.

Sanırım önümüzdeki yıl Mart ayında inşaat çalışmaları başlar. Şu anda mimari projeler üzerinde çalışılıyor” dedi. Cibara, 12 bin kişilik büyük bir salon yapmayı düşündüklerini söyledi.

KAMP TESİSLERİ DE YAPILACAK

Ayrıca Vadi İstanbul’a bakan kısımda seyirci kapasiteleri farklı 3 salon daha inşa edileceğini belirterek şöyle devam etti: Bu salonlar kadın basketbol, voleybol ve tekerlekli sandalye basketbol takımları için yapılacak.

İki tane yüzme havuzu olacak. Bir tanesine de bizim yeni kurulan şubemiz otist çocuklarımız için olacak. Onun haricinde oyuncularımızın kalabileceği konaklama yerleri olacak. Altyapı tesisleri ve amatör şubeler için kamp tesisleri olacak. Hatta genel kurullarınızı yapacağımız güzel bir salon da buna ilave edeceğiz.

ŞAMPİYON OLACAĞIZ

Radyospor’da Özgür Sancar’a konuşan Mehmet Cibara, Süper Lig’de şampiyonluğa ulaşacaklarına inancının tam olduğunu söyledi. Adana Demirspor karşısında takımın iyi bir performans ortaya koyduğunu kaydeden Cibara, “Oyuncularımızın gösterdiği kazanma ruhu ve azmi için hepsini kutluyorum. Bu hırsı gördükten sonra, 100. yıl şampiyonluğunun artık geleceğine gerçekten inanıyorum” dedi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, 25 Mart’ta yapılan genel kurulda Nef Stadı’ndan Vadi İstanbul’a kadar uzanan 62 dönümlük araziyi 49 yıllığına üst kullanım hakkıyla kiraladıklarını açıklamıştı.

Özbek genel kurulda, yeni tesislerin eklenmesiyle Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nin tam anlamıyla yaşayacağını söylemişti. Proje tamamlandığında Galatasaray gelecek yıllara damga vuracak Avrupai tesislere kavuşmuş olacak.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button