Galatasaray

Galatasaray’dan Lale Orta’ya istifa çağrısı!

SporToto Süper Lig’de şampiyonluk yarışı her geçen hafta daha da kızışırken hakemler de yoğun bir şekilde tartışılmaya devam ediyor. Ligin 26. Haftasında da saha içinde verilen verilmeyen kararlar büyük eleştiri aldı. Galatasaray’ın Konyaspor’a yenildiği karşılaşmada Ahmet Oğuz’un Leo Dubois’e yaptığı hareketin ardından Zorbay Küçük’ün kırmızı kart göstermemesi büyük infial yarattı.

Fenerbahçe’nin Alanyaspor’la oynadığı karşılaşmada Osayi’nin benzer bir hareket yapmasına karşın Mete Kalkavan’ın sarı kartla yetinmesi eleştirileri artırdı.

LİGİ DİZAYN ETMEK İSTİYORLAR

Ayrıca Kalkavan’ın kırmızı kart için elini arka cebine götürmesine karşın bundan vazgeçmesi, ‘VAR’dan uyarı mı aldı’ yorumlarının yapılmasına yol açtı. Fenerbahçe’nin Alanya maçında tepki çeken diğer pozisyon ise Osayi’ye penaltı çalınması… VAR’ın Rashica’ya aynı pozisyonda ‘devam’ kararı verdiği hatırlatıldı.

Eleştiriler MHK’nın yeni başkanı Lale Orta üzerinde yoğunlaştı. Fenerbahçe maçı sonrası, “Ligi kendileri için dizayn etmek isteyenlere cevabımızı sahada vereceğiz” açıklaması yapılırken bugün de Galatasaray Başkan Dursun Özbek basın toplantısı düzenleyecek.

2 POZİSYON ORTALIĞI KARIŞTIRDI

Konyaspor maçında Rashica’nın yerde kaldığı pozisyonun ardından VAR ‘devam’ dedi. Valencia’nın benzer pozisyonunda ise VAR ‘penaltı’ kararı verdi.

NEDEN VAZGEÇTİ?

Mete Kalkavan elini arka cebine götürüyor ancak daha sonra bundan vazgeçip Osayi’ye sarı kart gösterdi.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button