Galatasaray

Galatasaray’dan transfere dev rakam! 47 milyon euro…

Galatasaray, her iki transfer döneminde de yaptığı harcamalarla 3 rakibinin toplamından daha fazla eksiye düştü.

Yaz transfer döneminde Icardi, Mertens, Oliveira, Torreira gibi yıldızları kadrosuna katan ve Süper Lig’de açık ara liderliğini sürdüren Galatasaray, devre arası transferinde de İtalyan yıldız Zaniolo ile Milli oyuncu Kaan Ayhan’ı renklerine bağladı.

Kasasından 31 milyon 540 bin euro bonservis ve kiralama bedeli çıkaran sarı-kırmızılılar, cebine ise satış ile kiralama bedeli olarak 13 milyon euro koydu.

Tek hedefini şampiyonluk olarak belirleyen Cimbom, devre arasında ise henüz satış yapamadı ve toplamda 15 milyon 400 bin euroluk harcama gerçekleştirdi.

Galatasaray, bu transfer ödemeleriyle birlikte toplamda 46 milyon 940 bin euro kasasından para çıkardı.

Akşam’ın haberine göre; Sezon başındaki gelir düşüldüğünde ise sarı-kırmızılılar, 33 milyon 940 bin euro ekside…

Galatasaray’ın ardından ligde en fazla harcama yapan kulüp ise Fenerbahçe oldu…

Yaz transfer dönemi ve devre arası transfer döneminde sarı-lacivertlilerin kasasından tam 43 milyon 760 bin euro para çıktı. Ancak Güney Koreli stoper Kim Min-jae başta olmak üzere yapılan satışlarda Fenerbahçe, 30 milyon 50 bin euro gelir elde etti.

Her iki transfer dönemi toplandığında Fenerbahçe de 13 milyon 710 bin euro ekside…

Süper Lig’in bir diğer devi Beşiktaş da ezeli rakipleri gibi… Şu ana kadar 10 milyon euroluk satış gerçekleştiren siyah-beyazlılar, transfere ise 25 milyon 550 bin euro harcadı. Yani Kartal da 15 milyon 550 bin euro ekside bulunuyor.

Son şampiyon Trabzonspor ise; üç büyük rakibi gibi değil. 19 milyon 300 bin euroluk transfer harcaması yapan Fırtına, 19 milyon 313 bin euroluk da gelir elde etti ve dört büyükler arasında artıdaki tek kulüp oldu.

Ezeli rakiplerin gelir gider harcamasına bakıldığında ise Galatasaray, üç büyük rakibinin toplamından daha fazla eksiye düşmüş durumda.

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’un toplam eksi bakiyesi 29 milyon 487 bin, GS’nin ise tek başına 33 milyon 940 bin euro…

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button