Galatasaray

Galatasaraylı yıldıza isme şok sözler! ‘Keşke kiralansaydı’

Sabah Gazetesi yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray’daki son durumu değerlendirdi. İşte detaylar…

SORU: Alanyaspor karşısında takımı nasıl buldunuz? Öne çıkan, bekleneni veremeyen isimler kimler?
-Alanyaspor-G.Saray maçı depremzedelere yardım amacıyla düzenlendi ama sahadaki mücadele kıran kırana oldu. Bazı pozisyonlarda sertlik yaşandı.

Son transferlerle Okan hocanın elinin güçlendiğini ve iki takım çıkarabilecek noktaya geldiğini gördük. G.Saray, hücuma dönük oyun anlayışından taviz vermedi, oyuncular çok disiplinliydi, sürekli birbirlerine yardım etti. Verilen arada G.Saraylı oyuncular zihinsel bir boşluğa düşmemiş.

Kazımcan Karataş: Kazım’ı sol bekte çok beğendim, müthiş mücadele etti. Hücuma katıldı, temaslı oyunda ayakta kaldı. G.Saray savunmasındaki hataları tek başına kademeye girerek önledi.

“YUSUF DEMİR KEŞKE KİRALANSAYDI”
Yusuf Demir:
Keşke kiralık gitseydi. Futbol sadece top ayağındayken oynanmaz. Topsuz oyunda da arkadaşlara destek vermek gerekir ya da savunmaya destek olunmalıdır. Yusuf topla oynama alışkanlığından sıyrılmalı ve topsuz oyunu öğrenmeli.

Okan Kocuk: Kaleci Okan yediği ilk golde hatalıydı, tutması gereken topu ayakla uzaklaştırmamalıydı.

“RASHICA TOPARLANMIŞ”
Milot Rashica:
Rashica’yı toparlanmış gördüm. Attığı golde vücut hamlesi ile topu önüne alması ve köşeye vurması mükemmeldi. Ama bazen egoist davrandı, oysa etkili ortalarla İcardi’yi pozisyona sokabilirdi.

ZANIOLO, ICARDI’NİN SUSUZLUĞUNU GİDERİR
Zaniolo için ilk maçtan düşünceleriniz neler? Sizce hangi bölgede kullanılmalı?
Şimdiden hatırlatayım; Okan Buruk, cumartesi günü Adana Demirspor hazırlık maçında Icardi ve Zaniolo’yu birlikte oynatmalı. Alanya önündeki ilk 45 dakikada Icardi bir golcü değil, playmaker gibi görev yaptı. Çünkü kanatlardan yeterince beslenemedi.

Rakibe önde baskı yaptı, istediği topları alamayınca orta sahaya gelip arkadaşlarına pas dağıtımına katkı verdi. Zaniolo’nun attığı gole bakalım…

Kerem’in pası ne kadar güzelse Zaniolo’nun yaptığı koşu sonrasında kaleciden sıyrılma şekli, sendelemesine rağmen düşmemesi ve rakibin baskısına izin vermeden golü atması kalitesinin belgesiydi.

Vücudunu akıllı kullanan Zaniolo, defans arkasına koşularda, ikiye bir yapacağı paslar sonunda buluşacağı toplarla rakip ceza sahası içinde pozisyon bulur, gol atar, asist yapar.

En önemlisi, birlikte oynadığında Icardi’nin gol konusundaki susuzluğunu giderir. Zaniolo-Icardi ikilisi G.Saray’ı çok gol atan bir takım yapacaktır.

Icardi, kanatlarda oynayan oyuncularla ne duvar pası yapabiliyor ne de gol üretecek pozisyon bulabiliyor. Zaniolo sadece İcardi’yi daha aktif hale getirmez, Kerem’i de pas üçgeninde verimli hale taşır.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button