Trabzonspor

Kongre başlıyor

Trabzonspor’un olağanüstü genel kurulu bugün başlayacak. Hayri Gür Spor Salonu’nda iki gün sürecek genel kurulda, Ertuğrul Doğan, seçime tek başkan adayı olarak girecek. Genel kurulda, 9 bin 278 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Kulübün 55 yıllık tarihinde 48. yönetim kurulu seçilecek. Yeni yönetim, 20 aylığına göreve getirilecek. Kongrenin saat 09.00’da başlayacak ilk gününde kulüp yönetim kurulunun idari ve mali raporları ile denetleme kurulu raporu görüşülecek. Daha sonra da yönetim kurulunun ibrası oylanacak. İkinci günde aynı saatte başlayacak genel kurulda, başkan adayı Ertuğrul Doğan’ın konuşmasının ardından üyeler sandık başına gidecek ve oy verme işlemi saat 16.00’da tamamlanacak.

ERTUĞRUL DOĞAN

Trabzon’da dünyaya geldi. Karadeniz Teknik Üniversitesi mezunu Ertuğrul Doğan, evli ve 2 çocuk babası. Oltan & Köleoğlu Enerji Yönetim Kurulu Başkanı olan Doğan, son 5 yıllık süreçte Ahmet Ağaoğlu’nun yönetiminde ikinci adamdı. Kulübe yaptığı finansal destekle ön plana çıkmıştı.

ERTUĞRUL DOĞAN’IN LİSTESİ

SAMİ DOĞAN

Hekimoğlu Trabzon FK’da yönetimde yer aldıktan sonra Ahmet Ağaoğlu tarafından bir önceki seçimde Trabzonspor yönetim kurulu üyesi yapılmıştı.

ZEYYAT KAFKAS

Zeyyat Kafkas, mevcut yönetimde başkan yardımcısıydı.

FARUK HACIHALİLOĞLU

ALİ HAYDAR GEDİKLİ

Ali Haydar Gedikli, 1962 doğumlu. TTSO meclis üyeliği ve 1461 Trabzon Futbol Kulübü’nde başkan yardımcılığı görevinde bulunan Gedikli, üniversite mezunu, evli ve 2 çocuk babası.

NEVZAT KAYA

Türkiye distürbitörlüğünü yapan Kaya’nın Trabzonspor’da yöneticilik geçmişi var. Ayrıca Muşspor’un başkanıdır.

COŞKUN ÖZTÜRK

Hollanda ve Türkiye’de daha önce amatör futbol kulübü başkanlığı yapan Coşkun Öztürk, yapı denetim ve inşaat alanlarında faaliyet göstermekte. Flemenkçe bilen Öztürk, Trabzonspor’da mevcut yönetimde de yer alıyordu.

AHMET BEŞİR

YAHYA KARAHASAN

KEMAL ERTÜRK

SERKAN KILIÇ

BİRHAN EMRE YAZICI

DERVİŞ KÖZ

İBRAHİM ŞAHİNKAYA

TANER SARAL

YEDEK ÜYELER:

Ceyhun Eskici, Hüseyin Ekşi, İmdat Yılmaz, Fatih Solak, Selim Burak Özdemir, Mustafa Atmaca, Ali Beyazlı.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also
Close
Back to top button