Beşiktaş

TRANSFER HABERİ: Beşiktaş’ta Cenk Tosun çıkmazı! O teklif kafaları karıştırdı

Beşiktaş’ta Cenk bilmecesi yaşanıyor. Beşiktaş’la olan sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Cenk’in durumu tam bir yılan hikayesine dönmüş durumda.

Bu sezon forma giydiği maçlarda 12 gol atan 31 yaşındaki futbolcu, 3 gole daha katkı (gol&asist) sağladığı takdirde sözleşmesi otomatik 1 yıl daha uzayacak. Ancak golcü yıldızın adı son günlerde adı Chicago Fire ile anılıyor.

ABD ekibinin milli oyuncuya ilgisi olduğu belirtilirken henüz resmi teklifle ne Cenk ne de Beşiktaş’ın kapısı çalındı. YAKLAŞIK 2.5 milyon dolar yıllık ücretle 3 senelik teklifinin resmi olarak gelmesi halinde bunu değerlendirmeyi düşünen Tosun Paşa’ya Beşiktaş’ın yapacağı öneri de belli oldu.

Beşiktaş yönetiminin, Cenk’in maaşını 10 milyon TL’den 18 milyon TL’ye çıkarması ve tecrübeli isme iki yıl daha kontrat teklifi götürmesi planlanıyor. Ayrıca 5 milyon TL de bonuslar eklenecek. Taraflar, Cenk Tosun’a ABD’den gelen teklifin resmiyete dökülmesi durumunda yıldız golcüyle masaya oturacak ve nihai karar bu görüşmenin ardından verilecek.

Beşiktaş Cenk’i hemen bırakmak için en az 2-3 milyon dolar aralığında bir bonservis bedeli düşünüyor. Cenk Beşiktaş formasıyla 170 maçta, 79 gol, 16 da asist üreterek 95 gole katkı sağladı.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button