Galatasaray

TRANSFER HABERLERİ – İspanyollar duyurdu! Galatasaraylı isme sürpriz talip

Galatasaray’da kurmaylar gelecek sezon için transfer çalışmalarına hızlıca başladı.

Sarı-kırmızılılarda, Okan Buruk’un raporu doğrultusunda gelecek sezon için transfer düşünülen mevkilerdeki oyuncular belirlenmeye başladı.

Süper Lig devinde transfer çalışmaları devam ederken sürpriz bir gelişme yaşandı.

Galatasaray’ın genç futbolcusuna, La Liga ekibinin talip olduğu ortaya çıktı. Luis Campos’un transfer için devrede olduğu belirtildi.

JANKAT YILMAZ’A CELTA VIGO KANCASI

İspanyol basınında çıkan habere göre; İspanya La Liga ekiplerinden Celta Vigo, Galatasaray’da forma giyen genç eldiven Jankat Yılmaz’ı transfer etmek için çalışmalarını hızlandırdı.

La Liga temsilcisinde Agustin Marchesin’in sakatlığı sonrası transfer planlarının tamamen değiştirildiği belirtildi.

Agustin Marchesin’in transferinin ardından Diego Alves’in transfer edildiği kaydedildi. La Liga ekibinde yeni transfer Diego Alves’in diğer kaleci Ivan Villar ile birlikte takımda bir geleceğinin olmadığı vurgulandı.

EN ÜST SEVİYEYE YENİ ÇIKTI

Luis Campos’un danışmanlık yaptığı Celta Vigo’da birçok kalecinin öne çıktığı ifade edilirken, Luis Campos’un aklındaki ismin Galatasaray’dan Jankat Yılmaz olduğu belirtildi.

Jankat Yılmaz’ın henüz büyük bir ligde oynamadığı ve en üst seviyeye yeni çıktığı aktarıldı.

Luis Campos’un 18 yaşındaki kaleciye ilgisinin yeni olmadığı ve ara trasnfer ve tescil döneminde 500 bin euroluk teklifle Jankat Yılmaz’ı Celta Vigo’ya kazandırmak istediği öne sürüldü.

Galatasaray kurmaylarının bu transfer teklifini kabul etmediği belirtildi.

YENİ TEKLİF HAZIRLIĞI

Celta Vigo’nun teklifinin kabul edilmemesinin ardından yeniden harekete geçtiği kaydedildi. İspanyol ekibinin yaz aylarında Jankat Yılmaz için yeni teklif yapmaya hazırlandığı vurgulandı.

Jankat Yılmaz’ın Galatasaray’da A takıma yeni çıktığı ve önünde Fernando Muslera olduğu için birinci kaleci olmadığına değinildi.

1 MİLYON EURONUN ALTINDA

Jankat Yılmaz’ın piyasa değerinin 150 bin euro olduğu ve bu transferin Celta Vigo için çok büyük bir mali yükümlülük getirmeyeceği aktarıldı. Bu nedenle Celta Vigo’nun bu transferi 1 milyon euronun altında bir rakamla bitirebileceği ifade edildi.

Galatasaray altyapısında yetişen Jankat Yılmaz, A takım düzeyinde herhangi bir maçta forma şansı bulamadı. Sarı-kırmızılılar, kısa bir süre önce 18 yaşındaki eldivenle 30 Haziran 2025’e kadar sözleşme imzaladı. Jankat Yılmaz’ın güncel piyasa değeri 150 bin euro.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button